Enzalit Nedir?

Enzalit, kalın odunların, oldukça ince talaşlar haline getirilmesi ile birlikte oluşturulmaya başlanır. Tutkal kadar yüksek seviyede yapıştırıcı ürünlerin kullanılması ile birlikte oluşturulan talaşlar birleştirilir. Birleştirilme aşamasında yüksek derecede basınç kuvveti uygulanır ve bu maddeler sıkıştırılır. Bu sayede enzalit ürünler oluşturulmaktadır. Oluşturulan ürünlerin görünümünün değiştirilmesi için de dekoratif amaç ile kullanılan duvar kağıtları enzalit mobilyaların üzerlerine yapıştırılır. Yapıştırma sonrasında ürün tamamen farklı bir görünüm kazanmaktadır.

Enzalit mobilyaların üretilmesi, diğer suni ağaçlardan mobilya yapım işlerine neredeyse hiç benzememektedir. Pres makineleri aracılığı ile talaşlar sıkıştırıldığı için, oluşturulma süreci diğerlerinden tamamen farklıdır. Bu yüzden, her enzalit ürün ayrı ayrı bir bütün olarak imal edilmektedir. Sıkıştırılma ile oluşturulması sebebi ile de uzun ömürlü kullanımlarda küflenme ihtimali büyük ölçüde ortadan kalkmaktadır. Dolayısı ile küflenme karşıtıdır ve raf ömrü en uzun mobilya türlerinden biridir.

Enzalit ürünlerimizi inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz.

Enzalit bir Enzi Collection iştirakıdır.

Enzalit ürünlerin sayısız özelliği mevcuttur. Alıcıların isteği doğrultusunda imalat işlerini yapan şirketler tarafından ürünlere ve mobilyalara farklı görünümler kazandırılmaktadır. Bu sayede çok çeşitli alanlarda kullanılabilmekte ve bu ürünler sergilenebilmektedir. Werzalit ürünler, pres makinelerinden son aşamada çıkartılır. Dolayısı ile uzun ömürlü olması sağlanır. Pres cihazlarının kullanılması sayesinde kaliteli ve sağlam olmaktadırlar. Okul gibi yerlerde seneler boyunca yüzlerce kişinin kullanımına rağmen eskimemekte ve küflenmemektedir. Küflenmeyeceği gibi, nemli veyahut da rutubetli ortamlarda bulunmasın da neredeyse hiç etkilenmemektedir.

Enzalit mobilyalar sıkıştırıldığı için temizliği diğer mobilya türlerine göre oldukça basittir. Temizlik aşamasında da kullanılan asitli temizleyicilere karşı bir hayli dayanıklıdır. Deforme olmaması için farklı çalışmalar ve uygulamalar yapılmaktadır. Ürünlerin yapım aşaması zor gibi gözükse de toplamda neredeyse 2 farklı aşama ile bu ürünler sonuca ulaştırılmaktadır. Bu sayede işçi gücünden ve zamandan büyük tasarruf sağlanmaktadır ve alıcılara istenilen ürünler en kısa süre içerisinde ulaştırılmaktadır.

İmal edilme şeklinden dolayı soğuk kış günlerinde veyahut da sıcak yaz günlerinde deforme olmamakta ve çürümemektedir. Enzalit ürünler için ayrıca Sağlık Bakanlığı tarafından onay verilmiştir. Birbirinden farklı gıda satış noktalarında bu tür ürünler kullanılabilmektedir. Yapılış aşamasında ve sonrasında sağlığa herhangi bir zararı bulunmamaktadır ve bu da Sağlık Bakanlığınca görevlendirilmiş denetleyici kurumlar tarafından onaylanmış durumdadır.

Enzalit ürünlerin sayısız özelliği mevcuttur. Alıcıların isteği doğrultusunda imalat işlerini yapan şirketler tarafından ürünlere ve mobilyalara farklı görünümler kazandırılmaktadır. Bu sayede çok çeşitli alanlarda kullanılabilmekte ve bu ürünler sergilenebilmektedir. Enzalit ürünler, pres makinelerinden son aşamada çıkartılır. Dolayısı ile uzun ömürlü olması sağlanır. Pres cihazlarının kullanılması sayesinde kaliteli ve sağlam olmaktadırlar.